Białe szaleństwo na Hali Szrenickiej

Na Hali Szrenickiej w Karkonoszach powyżej Szklarskiej Poręby na narciarzy zjazdowych czekają dwa 636-metrowe orczyki z bardzo szeroką nartostradą, ocenianą pod względem trudności jako średnia. Należą do ośrodka Ski Arena Szrenica i są połączone z resztą jej wyciągów i tras. Na Halę Szrenicką dostaniemy się z jej dolnej stacji w Szklarskiej Porębie dwuosobowym krzesełkiem i nowoczesną kanapą Karkonosz Express. Górne stacje obu kolejek dzieli od Hali Szrenickiej krótki zjazd.
Dzięki wspaniałemu położeniu na wysokości około 1200 metrów n.p.m. i rewelacyjnym widokom na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórska, Hala Szrenicka ma wielu swoich fanów. Tym bardziej, że Schronisko Na Hali Szrenickiej to świetne miejsce na nocleg. Nie brakuje narciarzy, którzy właśnie to miejse wybierają jako bazę swoich zimowych pobytów w Karkonoszach.

Gdy nocuje się na Hali Szrenickiej, wypoczynek nabiera zupełnie innego wymiaru, niż wtedy, gdy nocujemy na dole, w mieście. Górskie wschody i zachody słońca, przepiękny krajobraz (gdy pogoda łaskawa) przez cały dzień, jak również znakomite możliwości spędzania wolnego czasu w inny, aktywny sposób – to wszystko jest w zasięgu ręki. Pieszo bądź na nartach śladowych można przejść się na Śnieżne Kotły – cudowne krajobrazowo miejsce na głównym grzbiecie Karkonoszy. Zaledwie o 2700 metrów w dół oddalony jest zjawiskowy, 27-metrowy wodospad Kamieńczyka z bufetem i schroniskiem. Tylko około pięciu kilometrów, odnowionym szlakiem, pełnym drewnianych podestów, jest do Jakuszyc – miejsca z najlepszymi trasami do biegania na nartach w Polsce. Można też przejść się (to tylko pół godziny) na czeską stronę, do schroniska Vosecka bouda, gdzie miło posiedzieć przy piecu kaflowym oraz zjeść knedliki z gulaszem i napić się czeskiego piwa. Do Voseckiej boudy docierają ratrakowane narciarskie trasy biegowe Karkonoskiej magistrali, która biegnie przez całe czeskie Karkonosze.

Orczyki na Hali Szrenickiej nie mają osobnego cennika – obowiązuje ten dla Ski Areny Szrenica, czyli dzienny (godz. 8.30-16) karnet za 96 zł (dorośli), 57 zł (dzieci do 14 lat), 76.50 zł (seniorzy od 60 lat i młodzież w wieku 15-18 lat). Bilety czterogodzinne odpowiednio po 77, 46 i 61 zł. *
* aktualne ceny prosimy sprawdzać na oficjalnej stronie wyciągu

Dodaj komentarz